uzman çavuş

13 Bin 213 Uzman Erbaş ve Çavuş Alınacak

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2018 yılının sonuna kadar 13 bin 213 uzman erbaş ve uzman çavuş alımı yapacak.

Milli Savunma Bakanlığına bağlanan Türk Silahlı Kuvvetleri TSK sınır için ve dışında operasyonlarına ara vermeden devam etmekte olup ihtiyaca göre aralıklarla uzman erbaş ve uzman çavuş rütbeleri için askeri personel alımı ilanlarını hazırlayarak kamuoyuna duyurmaya devam ediyor.

Türkiye,  profesyonel orduya geçiş sürecine devam ediyor ve operasyonların hızlanmasından dolayı çok sayıda askeri personel alımı gerçekleştirilmektedir.  TSK 2018 yılının başından sonuna kadar toplam 13 bin 213 uzman erbaş ve uzman çavuş aşımı yapacak.

UZMAN ERBAŞ VE ÇAVUŞ ALIMI

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2018 yılının sonuna kadar 13 bin 213 uzman erbaş ve çavuş alımı yapacak. Alımlar Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesi için yapılacaktır. Alınacak olan adaylar Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı bu kuvvet komutanlıkları için yapılacaktır.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı için 13 bin 213 uzman erbaş ve uzman çavuş alımı  işlemlerine başladı. Personel Alımı düzenli aralıklar kamuoyu ile paylaşılmakta ve haberlere konu olmaktadır. 2018 TSK Personel alımı başlamış olup burayı tıklayarak ugulamayı indirebilir, başvuruya dair detaylı bilgi ve dökümanlara ulaşabilirsiniz. Tsk personel alımları yıl sonuna kadar çeşitli aralıklarla devam etmektedir.