2018 Jandarma Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar? Uzman Çavuşlar Ne Kadar Maaş Alır?

2018 Jandarma Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar? Uzman Çavuşlar Ne Kadar Maaş Alır?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeyken çıkarılan bir kanun üzerine Jandarma, İçişler Bakanlığına bağlanmıştır. Bu kanun ile Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan tüm personeller İçişler Bakanlığı bünyesine geçmiştir. Sizlerden gelen İçişleri Bakanlığı bünyesinde uzman çavuş rütbesinde çalışan personeller ne kadar maaş alır? Uzman Çavuş maaşları ne kadar? 2018 Uzman Çavuş maaşları ne kadar? gibi soruların cevabı bu yazımızda.

2018 Jandarma Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar? Uzman Çavuşlar Ne Kadar Maaş Alır?

Bu yazımızda Jandarma uzman çavuş maaşları hakkında bilgi vereceğiz. Ancak buradaki bilgiler hemen hemen Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan uzman çavuş maaşları ile birbirine yakındır. Geçtiğimiz yıl göreve başlayan bir uzman çavuş 3 bin Türk Lirası ile görev başlamaktaydı. Bu ücret ham ücret olmakla beraber doğu ve batı’da farklılıklar göstermektedir. Doğu illerinde görev yapan uzman çavuşlar; Ohal, intikal, görev, aile yardımı vb. ek ücretler ile hemen hemen 5 ile 5.500 TL arasında bir ücret almaktadır. Batıda ve Ohal sayılmayan illerde görev yapan uzman çavuş maaşlarıise 3 bin TL gibi bir ücret almaktadır. Kısacası doğu ile batı arasındaki tek fark görev, Ohal tazminatları olmaktadır.

2018 Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar? 2018 Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar Oldu?

Şuan için Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişler Bakanlığından herhangi bir açıklama yapılmamakla beraber Türk Silahlı Kuvvetlerinin profesyonel orduya geçmesi ile birlikte bir çok uzman çavuş alımı yapacak olması sebebiyle uzman çavuşların mesleki şartlarında iyileşmeye gidilmesi sonucunu doğuracaktır. Buna örnek olarak uzman çavuşlara silah taşıma yetkisi verilmesi gösterilebilir. İlerleyen günlerde uzman çavuş maaşları hakkında yapılacak açıklamayı yine TSK Personel   sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Jandarma personel temin işlemleri, uzman çavuş alımı, uzman erbaş alımı, sözleşmeli er başvuru, jandarma uzman çavuş alımı, tsk personel alımı işlemleri için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca 2018 sözleşmeli er olmak istiyorum, türk silahlı kuvvetleri personeli olarak bu vatana hizmet etmek istiyorum diyenler başvurabilirler. Tsk personel alımı belirli dönemlerde gerçekleştirilmektedir ve sözleşmeli er olmak için gerekli şartları taşımanız gerekmektedir. Uzman çavuş, uzman onbaşı, jandarma özel harekat, jöh, erbaş gibi konularda tüm bilgiler tsk tarafından açıklanmıştır. Jandarma tsk bünyesinde uzman çavuş alımı, uzman onbaşı alımı, sözleşmeli er başvuru, uzman erbaş başvuru, jandarma uzman çavuş alımı yapılmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri başvuru yapmak için BURAYI TIKLAYIP uygulamayı indiriniz.

 

1 thought on “2018 Jandarma Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar? Uzman Çavuşlar Ne Kadar Maaş Alır?

  1. Ahmet Yılmaz 25/11/2018 at 22:07

    teşekkürler çok faydalı bilgiler

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.