Sözleşmeli er başvuru yapmak

2018 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Açıklaması

 2018 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından  uzman erbaş başvuru kadrolarında da geniş yer açıldı.  2018 uzman erbaş alımı ile ilgili pek çok detayı bu yazımızda okuyabilirsiniz. TSK’da bulunan personel açığının kapatılmasına yönelik olarak yapılacağı belirtilen alımlarda toplamda 43 Bin tsk personel alımı başvuru yapılacağı açıklandı. Uzman erbaş alımları ile ilgili haber bekleyen kişiler için de detaylı açıklama yapılan duyuruda toplamda 13 bin 213 uzman erbaş ve sözleşmeli er alımının gerçekleştirileceği belirtildi. Online başvuru kılavuzu danışmanlığına ulaşmak için burayı tıklayınız.

Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman Yapılacak?

20 Mart tarihine kadar 2018 uzman erbaş alımı başvuru dönemi olarak belirlenmiştir.  Başvurular sonucunda onaylanan adaylar ve seçme sınavına kabul edilen adayların açıklaması Jandarma başvuru yap resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. 2018 yılının Mayıs ayı içerisinde tamamlanması beklenen bu süreçte 8 Mayıs itibarıyla Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi içerisinde adayların sınavlara alınmaya başlanması bekleniyor. Sınavlarda başarılı olan adayların yetkili hastaneler aracılığı ile sağlık raporu olarak başvuruların bir sonraki aşamasına geçmesi söz konusu olabilecek.

Online başvuru kılavuzu danışmanlığına ulaşmak için burayı tıklayınız.

Uzman Erbaş Alımı Sınavı Nasıl Yapılıyor?

Jandarma uzman erbaş olarak görev yapmak üzere 2018 uzman erbaş alımı sürecinde başvuru yapmış olan kişilerden yapılacak olan alımlarda adayların niteliklerine göre başarılı olanlarının alınmasını sağlamak üzere belirli bir eğitim ve kurs takvimine bağlı şekilde eğitimden geçmeleri söz konusu oluyor. 2018 yılı için belirlenmiş olan şartlara bakıldığında uzman erbaş alımında mülakat ve beden yeteneği noktasında toplamda adayların en az 50 puan şartını sağlaması bekleniyor. Mülakatlar için 15, bedeni yetenek için 35 puan olarak belirlenmiş olan değerlendirme kriterlerinde toplamda 29 veya daha az puan alan adayların ve mülakattan 10 puanın altında kalan adayların doğrudan elenmesi söz konusu olacak. Bu süreci de başarıyla geçen adaylar uzman erbaş olarak alınacaklar.

Online başvuru kılavuzu danışmanlığına ulaşmak için burayı tıklayınız.