uzman çavuş alımı, uzman çavuş başvuru, uzman çavuş ne zaman?

2018 Yılında TSK 13 bin Uzman Çavuş Alımı Yapacak

2018 yılı 13 bin Uzman Çavuş Alımı Ne Zaman Olacak?
TSK 2018 yılı içinde 13 bin uzman çavuş alımı gerçekleştirecek. 2018 yılında çeşitli dönemlerde toplam 13 bin 213 uzman çavuş alımı yapılacak ve başvurular  TSK Personel Alımı uygulamasında duyurulacaktır. Hemen online başvuru işlemlerine başlamak için BURAYI TIKLAYINIZ.

Uzman Çavuş Alımında KPSS Şartı Aranacak mı?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Onbaşı alımı için gerekli lise ve KPSS şartını değiştirerek ortaokul mezunu uzman erbaş alımı yapmıştır.

Uzman Erbaş Alımında Askerlik Şartı Aranacak mı?

2017 yılında çıkarılan kanun maddesiyle uzman erbaş alımında askerlik şartı kaldırılmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri  yayınladığı ilanlarda zorunlu askerlik şartı ibaresine yer vermemektedir.   Askerliğini henüz yapmamış ancak uzman erbaş olmak isteyen adaylar başvurularını yapabilir, başvuruları olumlu sonuçlanan adaylar eğitime alınabilir.  Uzman erbaş olmaya hak kazanan ve zorunlu askerlik görevini yerine getirmemiş adayların hizmetleri süresince zorunluluk askerlik sürelerinden düşülmektedir ve askerlik hizmetini yerine getirmiş olarak sayılacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde onurlu bir hayat için hemen online başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. İşlemlerinizi başlatmak için cep telefonu uygulamasını indirmek için BURAYI TIKLAYINIZ.

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.