Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK tarafından sözleşmeli er alımı kapsamında eğitime çağrı duyurusu yapıldı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına (HKK) bağlı birlik ve kurumların oldukları illerde istihdam edilecek olan sözleşmeli erler için eğitime çağrı duyurusu yapıldı. Manisa, Muğla, Balıkesir, İzmir, Ankara, İstanbul, Eskişehir, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır ve diğer illerde görev yapacak olan sözleşmeli erler için çağrı bilgileri şu şekildedir:

Asıl olarak kazandığı ve temel askerlik eğitimi almak üzere internet üzerinden belirtilen tarihe kadar katılış yapmaları gerektiği www.tekok.edu.tr internet adresinden bildirilen adaylar, kendilerine bildirilecek yer ve tarihte Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında (KÜTAHYA) şahsen hazır bulunmaları gerekmektedir. Sözleşmeli er başvuru kılavuzu için burayı TIKLAYINIZ.

Asıl adayların kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından kontenjanın dolmaması hâlinde, aynı gün içerisinde yedek durumunda hazır bulunan adaylardan, kontenjan açığı kadar yedek aday başarı sırasına göre çağrılabilecektir.

Asıl adayların yerine yedek aday çağrılması başvuru esnasında bildirilen telefon numarası aracılığı ile yapılacaktır. Bu nedenle, adayların kendilerinin ya da kendilerine ulaşılabilecek yakınlarının cep telefonlarını başvuru formunda belirtmeleri gerekmektedir. Güncel telefon bilgilerini bildirme sorumluluğu adaya aittir.

Kayıt işlemlerinin yapılacağı tarih ve saatlerde belirtilen yerde hazır bulunmayan, internette ilan edilen tarih ve sürelere göre hareket etmeyen, istenen hususları yerine getirmeyen, iletişim için verilen telefon numaralarından kendilerine ulaşılamayan asıl ve yedek adaylar, tüm haklarından vazgeçmiş sayılacak ve adaylıkları sonlandırılacaktır.

Sözleşmeli er adaylarından askerlik hizmetini yaparken veya askerlik hizmetine başlamadan temel askerlik ve ihtisas eğitimlerini almak için Hv.Er.Eğt.Tug.K.lığına (Kütahya) gelerek ön sözleşme imzalayanlar, ön sözleşme döneminde ayrılmak istedikleri zaman ilişiklikleri kesilmeden, Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirlenecek birliklerde, askerlik hizmetlerini erbaş veya er olarak yerine getirirler. Sözleşmeli er başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.