TSK Personel Alımı Başvuru Yap

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından  uzman erbaş alımı başvuruları  başladı. Lise mezunu adayların başvurabileceği uzman erbaş alımı ilanı ve Online başvuru kılavuzu danışmanlığı uygulamasına erişmek için  burayı tıklayın. Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları online olarak alınacak olup önceki alımdaki şartların hepsi geçerli olacağı belirtildi. Sisteme girildiğinde en düşük öğrenim durumu “Lise Mezunu” olarak görülmekte olup “Lise Mezunu” olmayan adayların bu ilana başvuramaları uygun değildir. İşte Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Jandarma Genel Komutanlığının Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir. Temin; lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş/er olarak tamamlamış veya halen silâh altında olup  erbaş ve erlerden Jandarma Komando ve Jandarma Emniyet Asayiş branşlarında yapılacaktır.”

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları:

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
 2.  En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak.
 3.  Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak.
 4.   Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 tarihi ve sonrasında doğanlar).
 5.   Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (20 Ocak 2015 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).
 6.  Tüm sınavları geçen adaylar için Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak; sevk edildikleri hastanelerden Komando Uzman Erbaş Olur? veya Uzman Erbaş Olur?  kayıtlı sağlık raporu almış olmak.
 7.  En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, kılavuzda yayınlanan boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.
 8.  TSK’da daha önce subay,  astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak.
 9.  Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak (Göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, işitme ve görmede en ufak bir kusuru bulunmamak, gözlük, lens ve işitme cihazı kullanmamak, renk körü ve düz taban olmamak, vücudunun herhangi bir yerinde yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmamak. Türkçeyi kusursuz konuşmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak).
 10.  Güvenlik soruşturması olumlu olmak.
 11.  Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu’nun 148.inci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.
 12.  Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş yada ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak.
 13.  Tutum ve davranışları ile yasadışı görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olmak.
 14.  Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı siyasi, irticai, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.
 15.  Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için 20 Temmuz 2018 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak ve  Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi almış olmak.
 16.  20 Temmuz 2018 tarihinden sonra silah altında bulunmamak.
 17.  Başvuru, sınavlar ve kayıt kabul işlemleri esnasında, adaydan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuru Hakkında Bilgiler:

Sözleşmeli Uzman Erbaş Teminine başvurular  internet üzerinden online olarak yapılacaktır. Online başvuru kılavuzu danışmanlığı uygulamasına erişmek için  burayı tıklayın. 

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.