Sözleşmeli Uzman Er Başvuru Sonuçları

Kadın Subay Sınırlaması Kalkıyor!

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kara Harp Okullarının dışında kalan Subay ve Astsubay hazırlama okullarına kız öğrenci alınmaması yönündeki şartı kaldırdıklarını belirtti.

 İhtiyaç olmadığı gerekçesiyle kız öğrencilerin Kara Harp Okulları dışında kalan okullara alınmama sınırlamasına, kız öğrenci adaylarından gelen tepkiler üzerine kaldırdıklarını belirtti. Ayrıca, “Arkadaşlara ‘ihtiyacımız varsa talep de varsa alalım’ dedim. Onlar da ‘talep var’ dediler. Yeniden kadın subay alımı olacak” dedi.

Geçtiğimiz zamanda 2018 ÖSYS Kılavuzunda bayan öğrenci adaylarının 2018 yılında sadece Kara Harp Okulu’na başvurabileceği belirtilmiş. Bunun yanında Deniz ile Hava Harp Okulları, Deniz ve Hava Astsubay Meslek Yüksekokulları’na bayan öğrenci adayların başvuru yapmasına kapatılmıştı. Bu kararın üzerine bayan öğrenci adayları internet üzerinden tüm kuvvet komutanlıklarına başvuru yapabilmeleri için kampanyalar oluşturmuş ve beklenmedik bir yoğun destek almıştı.

Açıklamalara göre yeni dönemlerde Deniz ve Hava Harp Okullarına bayan öğrencilerin başvurması için hiç bir engel olmayacağı anlamına gelmektedir. Konu hakkında gelişmeler ilerleyen zamanlarda TSK Personel Alımı sitemizden yayınlanacaktır. Ayrıca online başvuru kılavuzu danışmanlığı uygulamasına erişmek için  burayı tıklayın.

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.