Sözleşmeli Er Alımı Duyurusu

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından sözleşmeli er temini kapsamında sınav yeri ve tarihleri açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK)   Sözleşmeli Er Temin Faaliyeti kapsamında Seçim Aşaması Faaliyetleri için tarihler açıklandı. Yapılacak sınavlar şu şekildedir: Kayıt Kabul Faaliyetleri, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT) ve Mülakat sınavları gerçekleştirilecek. Mülakatlar Milli Savunma Bakanlığı MSB Personel Temin Daire Başkanlığı Cebeci Ankara’da yapılacak.

Sınavlara çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Personel Temin Daire Başkanlığında hazır bulunmaları gerekiyor. Adayların getirecekleri belgeler ve seçim aşaması ile ilgili diğer hususlar sözleşmeli er Başvuru yap Kılavuzunda açıklanmıştır. Adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen hususlara ilave olarak, Sınav Giriş Belgesi’nin yazıcı çıktısı ile Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu sınava gelirken getirecekler, dosyaya koymayacaklardır. Sözleşmeli er başvuru kılavuzu ve diğer bilgiler için burayı tıklayınız.

Adayların kayıt kabul aşamasında teslim ettiği belgeler iade edilmeyecek, imha edilecektir. Bu nedenle adayların nüfus cüzdanı, diploma, terhis belgesi, sertifika, ehliyet vb. belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri gerekiyor. Sınava gelirken yapmanız gerekenlerle ilgili detayları için duyuru metni ve  tüm belge ile dokümanlar için TIKLAYINIZ.

 

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.