sözleşmeli er ortaokul

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı İlanı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı için ilan açmış ve birçok kişiyi işe almak için başvuruları kabul etmektedir. İnternet üzerinde verdiği ilan ile birçok kişiyi işe alacak olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı aşağıda verdiğimiz şartlar ve durumlar içerisinde alım işlemlerini gerçekleştirecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
– En az ilköğretim mezunu olmuş olmak,
– 29 yaşını bitirmemiş olmak,
– Askeri okullarla ve TSK ile herhangi bir sebepten de olsa atılmamış olmak,
– Kamusal haklardan mahrum kalmamış olmak,
– Kılavuzda belirtilen boy kilo oranına sahip olmak ilk aranan şartlar arasında yer almaktadır.

BAŞVURU

Adaylar başvurularını,  29 Aralık 2018 tarihine kadar  (online) olarak yapacaktır. Halen silah altında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra TABLO-3’te bulunan dilekçeye başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.

SINAVA GELİRKEN GEREKLİ BELGELER

– Sınav çağrı belgesi,
– Dilekçe,
– Nitelik belgesi,
– Nüfus cüzdanı fotokopisi,
– Diploma,
– Askerlik durum belgesi,
– Güvenlik soruşturma belgesi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı İlanı ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için BURAYI TIKLAYARAK TSK Personel Alımı uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. 

Jandarma personel temin işlemleri, uzman çavuş alımı, uzman erbaş alımı, sözleşmeli er başvuru, jandarma uzman çavuş alımı, tsk personel alımı işlemleri için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca 2018 sözleşmeli er olmak istiyorum, türk silahlı kuvvetleri personeli olarak bu vatana hizmet etmek istiyorum diyenler başvurabilirler. Tsk personel alımı belirli dönemlerde gerçekleştirilmektedir ve sözleşmeli er olmak için gerekli şartları taşımanız gerekmektedir. Uzman çavuş, uzman onbaşı, jandarma özel harekat, jöh, erbaş gibi konularda tüm bilgiler tsk tarafından açıklanmıştır. Jandarma tsk bünyesinde uzman çavuş alımı, uzman onbaşı alımı, sözleşmeli er başvuru, uzman erbaş başvuru, jandarma uzman çavuş alımı yapılmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri başvuru yapmak için BURAYI TIKLAYIP uygulamayı indiriniz.

 

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.