Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Kara, Deniz, Hava ve Jandarma Genel Komutanlıkları ilkokul mezunu askeri personel alımı devam ediyor. Devam eden başvurulara istinaden yayımlanan ilanlarda 4 kuvvet komutanlığı binlerce askeri personel alımı yapıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine girmek isteyen kadın, erkek adaylara daha kolay başvurulardan haberdar olmaları için başvuruları devam eden askeri kadrolara bu yazımızda yer veriyoruz.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

MSB tarafından ilkokul mezunu sözleşmeli er alımı ve en az lise mezunu uzman erbaş alımı yapılmaktadır. Bir çok askeri personel alımı yapacak olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, halen başvuru almaya devam etmektedir. İlkokul mezunu olanların sözleşmeli er kadrosunda, lise mezunu olanların ise uzman erbaş kadrosuna başvurabilmektedir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde subay alımı devam etmektedir. Ancak belli şartları karşılayan adaylar subay olabilmektedir. Bu şartların başında Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almak ve 4 yıllık eğitim veren lisans programlarından mezun olma şartı aranmaktadır. Öğretmen, Mühendis ve Pilot yetiştirmek üzere muvazzaf subay kadrolarında subay alımı gerçekleştirilecektir.
  • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Mühendis ve Öğretmen Sınıfı Muvazzaf Subay Alımı Burayı tıklayınız.
  • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Sınıfı Muvazzaf Subay Alımı Başvuru kılavuzu için Burayı tıklayınız. 
  • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Pilot Yetiştirmek Üzere Deniz Sınıfı Muvazzaf Subay Alımı Başvuru kılavuzu için Burayı tıklayınız.

2018 Jandarma Subay Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 430’u sözleşmeli, 70’i muvazzaf, 60’ı pilot, 10’u tabip olmak üzere toplam 500 jandarma subay alımı yapacak. 500 Jandarma subay alımı yapılacak kadrolar şu şekildedir;

Jandarma Subay Alımı

Başvuru yapmak ve detaylı bilgi almak için mobil uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Burayı tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.