sözleşmeli er başvuru

MSB 2018 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı MSB sözleşmeli er alımı başvuruları başladı. KKK uzman erbaş alımları da devam ediyor. 2018 Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri sözleşmeli er alımı başvuru kılavuzu için burayı tıklayınız. En az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alımı şartları ve kara kuvvetleri komutanlığı uzman erbaş bilgileri haberimizde yer alıyor.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2018 yılı sözleşmeli er alımı hakkında bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda Türk Silahlı Kuvvetleri Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına sözleşmeli er alımı için başvuru kılavuzu, başvuru sayfası ve başvuru şartları da duyuruda ilan edildi. MSB 2018 yılı sözleşmeli er alımı başvuru şartları ve kkk uzman erbaş alımı aşağıda açıklanmıştır.

Öğrenim şartı olarak ilköğretim mezunu olmak belirtiliyor. En az ilköğretim mezunu olan adaylar MSB 2017 yılı sözleşmeli er alımına başvuru yapabilecek.

Yaş şartı ve askerlik şartı da kılavuzda yer aldı. Buna göre askerlik hizmetini yapan adayların 25 yaşını bitirmemiş olmaları gerekiyor. Askerlik hizmetini yapmamış adayların ise 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını doldurmamış olmaları şartı aranıyor.

Adayların ayrıca T.C.  vatandaşı olmaları, daha önce TSK’da subay, astsubay, uzman ya da sözleşmeli er olarak çalışmamış olmaları gerekiyor. Kamu haklarından yoksun bulunmamak, kılavuzda belirtilen boy kilo standartlarına uygun olmak da diğer şartlar arasında yer alıyor.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sözleşmeli er alımı başvuruları 19 Ağustos ile 30 Eylül 2017 tarihleri arasında alınacak. Adaylar MSB internet sitesinden başvuru yaptıktan sonra, bu sayfanın çıktısını almaları gerekiyor. Başvuruların ardından seçim aşamalarına geçilecek. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına sözleşmeli er alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Kaynak: MSB 2017 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.