sözleşmeli er başvuru

Sakarya Sözleşmeli Er Başvuru

Türk Silahlı Kuvvetleri, “Mahallinden Sözleşmeli Er Temini” yoluyla sözleşmeli er ve erbaş alacak. 3 bin lirayı aşan maaşlı profesyonel askerlik için başvurular Sakarya kışlasına yapılacak

Profesyonel askerliğe geçmeyi hedefleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, sözleşmeli er alacak. 1. Motorize Tugay Komutanlığı Sakarya’dan sözleşmeli er alımını gerçekleştirecek. Komando Birliğine seçilecek sözleşmeli er, ilk yıl 3 bin 765 TL, 7 yıl ve üzeri görev süresinde ise 4 bin 182 TL maaş alacak.

KİMLER BAŞVURABİLECEK?
Sözleşmeli er olabilmek için en az ilköğretim mezunu olmak, 20 yaşından küçük, 29 yaşından büyük olmamak, kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkum olmamak gerekiyor.
ASKERLİKTEN SAYILACAK
3 yıl boyunca sözleşmeli erbaş ya da sözleşmeli er olarak görev yapanlar, askerlik görevlerini de yerine getirmiş sayılacaklar. Henüz askerliğini yapmamış olanlar için bir anlamda maaş alarak askerliğini yapma imkanı sağlanmış olacak. Alım işlemlerinin ardından adaylarla  eğitimin ardından sözleşme imzalanacak.
SAKARYA KIŞLASI’NDA
Başvurular Tugay Komutanlığı’nın Rüstemler’deki SakaryaKışlası’nda yapılacak.  Mülakat ve spor sınavı yapılacak. Sözleşmeli er ve erbaş alımıyla ilgili bir sayı sınırlaması yok. Şartları uyan tüm başvuru sahipleri sözleşmeli olarak TSK personeli olarak alınacak. Hemen online başvuru yapmak için BURAYI TIKLAYIP uygulamayı indiriniz.

Jandarma personel temin işlemleri, uzman çavuş alımı, uzman erbaş alımı, sözleşmeli er başvuru, jandarma uzman çavuş alımı, tsk personel alımı işlemleri için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca 2018 sözleşmeli er olmak istiyorum, türk silahlı kuvvetleri personeli olarak bu vatana hizmet etmek istiyorum diyenler başvurabilirler. Tsk personel alımı belirli dönemlerde gerçekleştirilmektedir ve sözleşmeli er olmak için gerekli şartları taşımanız gerekmektedir. Uzman çavuş, uzman onbaşı, jandarma özel harekat, jöh, erbaş gibi konularda tüm bilgiler tsk tarafından açıklanmıştır. Jandarma tsk bünyesinde uzman çavuş alımı, uzman onbaşı alımı, sözleşmeli er başvuru, uzman erbaş başvuru, jandarma uzman çavuş alımı yapılmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri başvuru yapmak için BURAYI TIKLAYIP uygulamayı indiriniz.

 

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.