sözleşmeli er yasası

Sözlemeli Er Yasası Kabul Edildi.

Uzun süredir gündemde bulunan Sözlemeli Er yasa tasarısının birinci bölümü TBMM’de kabul edildi.

Uzun süredir gündemde bulunan Sözlemeli Er yasa tasarısının birinci bölümü TBMM’de kabul edildi.

Buna göre, en az ilköğretim mezunu, askerliklerini erbaş ve er olarak tamamlayan, terhislerinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmeyen ve 26 yaşından gün almayan Türk vatandaşları, sözleşmeli er olabilecek.

Asgari tugay veya eşiti birlik komutanı veya kurum amirinin haklarında ‘olur’ belgesi verdiği personelin başvuruları, öncelikle kabul edilecek. Adaylar, ön sözleşme yapılarak askeri eğitime alınacak. Askeri eğitimi başarıyla tamamlayanlarla 4 yıldan fazla olmamak kaydıyla en az 3 yıllık sözleşme yapılacak.

Erbaş ve erler, sözleşme süresinin sona erme tarihinden 3 ay önce sözleşmeyi yenileyeceklerin beyan etmezlerse sözleşme kendiliğinden sona erecek.

Jandarma personel temin işlemleri, uzman çavuş alımı, uzman erbaş alımı, sözleşmeli er başvuru, jandarma uzman çavuş alımı, tsk personel alımı işlemleri için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca 2018 sözleşmeli er olmak istiyorum, türk silahlı kuvvetleri personeli olarak bu vatana hizmet etmek istiyorum diyenler başvurabilirler. Tsk personel alımı belirli dönemlerde gerçekleştirilmektedir ve sözleşmeli er olmak için gerekli şartları taşımanız gerekmektedir. Uzman çavuş, uzman onbaşı, jandarma özel harekat, jöh, erbaş gibi konularda tüm bilgiler tsk tarafından açıklanmıştır. Jandarma tsk bünyesinde uzman çavuş alımı, uzman onbaşı alımı, sözleşmeli er başvuru, uzman erbaş başvuru, jandarma uzman çavuş alımı yapılmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri başvuru yapmak için BURAYI TIKLAYIP uygulamayı indiriniz.

 

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.