sözleşmeli er maaş

SÖZLEŞMELİ ER MAAŞLARI KAÇ PARA ?

2018 Yılı Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar, Zamla Ne Kadar Oldu?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzun bir dönemdir planladığı ve belirli adımlar attığı profesyonel ordu dönüşümü konusunda en önemli adımlardan birisi yakın zamanda sözleşmeli er olarak atılmıştır. Zorunlu askerlik görevini yapmış ve tamamlamış olan kişilerin istekleri ve şartları yerine getirmesi durumunda sözleşmeli er olmaları mümkün olmaktadır. Uzman çavuşluk ve diğer sözleşmeli askerlik görevinden farklı olan bu görev zorunlu askerlik görevi sonrasında tercih edilebilmektedir. Düzenli aylık ödeme alınan ve tazminat hakkı bulunan sözleşmeli erler 2018 yılı sözleşmeli er maaşları ne kadar olduğu konusunda yapılan zam oranı ile hesap yapabilmektedirler.

Ülkemizde devlet tarafından yapılan maaş zamları 6 aylık veya yıllık olarak yapılabilmektedir. Sözleşmeli erler içinde yapılacak zamlar enflasyon oranında yapılmaktadır. Sonrasında bu orana göre gerekli maaş artışı hesaplanabilmektedir. Orduda görev yapan sözleşmeli erler için yapılan 2018 yılı sözleşmeli er maaşları ne kadar olduğu enflasyon oranında belirlenmektedir. Maaş zamları konusunda önceki maaşların ne olduğu oldukça önemlidir. Ülkemizde farklı illerde ve bölgelerde alınacak sözleşmeli er maaşları da farklı olmaktadır. Bu nedenle de maaşların zam oranları ile farklılaşması mümkün olabilmektedir.

Sözleşmeli Erlerin Maaşları En Yüksek Ve Düşük Oranları Ne Kadardır?

Sözleşmeli erler görev yaptığı ile göre veya kıdemine göre farklı maaşlar alabilmektedir. Yaptıkları her sözleşme yılı ile maaşlarında artış yaşamaktadırlar. Bunun yanında görev yapılan yer ve yapılan görevlerin sayısı da bu konuda oldukça önemlidir. Ülkemizde doğu illerinde güvenlik sorunlarının fazla olması nedeni ile alınacak ücretlerde farklı olabilmektedir. Bunun yanında yapılacak olan görevlerde askerler için ayrıca bir ücret getirmektedir. Bu nedenle 2018 yılı sözleşmeli er maaşları ne kadar olduğu farklı maaşların ortaya çıkması nedeni ile bireysel hesaplamalara gerek duyulmaktadır. Sorunsuz şekilde bu konuda başarı sağlanması mümkün olabilmektedir.

Aylık maaşlar konusunda birinci sözleşme yılına başlamakta olan sözleşmeli erlerin maaşları 2300 ile 4000 TL arasında olmaktadır. Bu farklı ülkenin farklı yerlerinde yapılan görevler ve farklı kuvvet komutanlıklarına bağlı olmak ile alakalı olarak değişmektedir. Bu ücretler her yeni sözleşme yılında ayrıca artmaktadır. Bunun yanında 6 aylık süreçler içerisinde de bu ücretler artmaktadır. Bu nedenle 2018 yılı sözleşmeli er maaşları ne kadar olduğu yapılacak yıllık zam ile belli olmaktadır. Bu zam alınan maaşın aylık ne kadar olduğu konusunda gerekli bir bilgi sunabilmektedir. Bu nedenle de sorunsuz olarak maaş hesaplaması yapılabilmektedir. Özellikle zorunlu askerlik görevini yapmakta olan ve bu görevi bitirmiş olan kişiler sözleşmeli er olmak için gerekli şartları öğrenmek ve ücret bilgisini öğrenmek isteyebilmektedir.

Yapılan 2018 Yılı Zammı İle Sözleşmeli Erlerin Maaş Artışı Ne Kadardır?

Askerlik görevi içerisinde er olarak bu görevi tamamlayan kişiler sözleşmeli er olarak bu görevlerine profesyonel bir şekilde de devam edebilmektedir. Bu konuda gerekli olan şartların ne olduğu önemli bir konudur. Bu konuda ilgili kuvvet komutanlıklarından veya askerlik şubelerinde detaylı bilgilerin alınması mümkün olabilmektedir. Genel olarak askerlik görevi içerisinde detaylı bilgilere ulaşmak çok daha kolay olabilmektedir. Bunun sonrasında da bu alanlardan bilgi alınabilmektedir. 2018 yılı sözleşmeli er maaşları ne kadar olduğu bu konuda ilgili olan kişiler tarafından çok merak edilmektedir. Görevi yapmayı düşünen kişiler bu konuda ne kadar ücret alacaklarının hesabını yaparak bu görev için tercihte bulunması düşünmektedirler.

Sözleşmeli Erler Ne Kadar Ücret Alıyor?

Sözleşmeli erlerin alacakları maaşları yanında tazminat hakları da bulunmaktadır. Özellikle her sene yenilenen sözleşmeleri ile farklı oranlarda tazminat haklarına sahip olmaları mümkün olabilmektedir. Bu durumda sosyal haklar konusunda sözleşmeli er görevini oldukça avantajlı duruma getirmektedir. Bu askerler birliklerindeki yatakhaneleri ve yemek şartlarını kullanabilmektedirler. Giyim ve ayakkabı konusunda da tüm eşyaları devlet tarafından verilmektedir. 2018 yılı sözleşmeli er maaşları ne kadarolduğu bu konuda görev yapmayı düşünen kişiler veya bu görevi yapan kişiler tarafından merak edilmektedir. Alınacak maaşlar bu görevin tercih edilmesi konusunda oldukça önem verilen konulardan birisi olmaktadır. Bu konuda tüm bilgilere ulaşmak bu görevi yapmayı düşünen kişiler için oldukça önemlidir.

Nasıl Sözleşmeli Er Olunur, Şartları Nelerdir?

Ülkemizde oldukça önemli bir yerde bulunan askerlik görevi her Türk erkeği için bir vazife durumundadır. Yapılan askerlik sonrasında ordu içerisinde profesyonel şekilde çalışmaya devam etmek mümkün olabilmektedir. Bu konuda sözleşmeli er veya uzman çavuş gibi görevlerin yapılması mümkün olabilmektedir. Özellikle sözleşmeli er oldukça talep gören ve çok tercih edilen bir görev olmaktadır. 2018 yılı sözleşmeli er maaşları ne kadar olduğu bilgisinin merak edildiği bu günlerde bu görevin yapılması karşılığında dolgun bir ücret alınacağı da bilinmektedir. Askerlik görevinin bitirilmesi ile gerekli şartları taşıyan kişiler bu görev için başvuruda bulunabilmektedir. Yapılacak olan başvuru sonrasında sınav ve muayene işlemleri yapılarak göreve alım yapılabilmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri Uzman Er / Erbaş başvurusu yapmak için BURAYI TIKLAYIP uygulamayı indiriniz.

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.