TSK kaç personel alacak

TSK kaç askeri personel alımı yapacak?

TSK personel alımı başvuru işlemi başladı. 2018 TSK 43 bin personel alımı hangi alanlarda olacak şartları neler?

TSK kaç askeri personel alımı yapacak? 3 bin 755’ini subay, 5 bin 375’ini astsubay, 13 bin 213’ünü uzman erbaş ve 20 bin 595’ini sözleşmeli erbaş ve erler oluşturacak. TSK personel alımı ile bünyesine 43 bin personel daha katmaya hazırlanıyor. FETÖ’nün darbe girişiminin ardından birçok ihracın gerçekleştirildiği Türk Silahlı Kuvvetleri‘nde oluşan boşluklar personel alımı ile kapatılacak. Peki, TSK personel alımı ile hangi pozisyonlarda başvuru alacak?

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri operasyonlarına ara vermeden devam ettiği gibi ihtiyaç duyulan pozisyonlar için askeri personel alımları da gerçekleştirmektedir. İlgili askeri personel alımı ilanları kurum tarafından hazırlanarak resmi internet sitesinden kamuoyuna duyurulmaktadır.

Buna göre Türk Silahlı Kuvvetlerinde meydana gelen personel açığını kapatabilmek için çok sayıda askeri personel alımları gerçekleştirilmekte olup 2018 yılında 43 bin askeri personel alımı yapılacağı duyuruldu. Rütbelere, pozisyonlara göre kaç kişilik askeri personel alımı yapılacağı da duyuruldu. Peki detaylar nedir?

KAÇ SUBAY ASTSUBAY ÇAVUŞ UZMAN ERBAŞ VE SÖZLEŞMELİ ER ALINACAK ?

Türk Silahlı Kuvvetleri toplam 43 bin kişilik askeri personel alımı gerçekleştirecektir. Hangi rütbe için kaç kişilik personel alımı yapılacağını aşağı bölümde yer almaktadır.
3 bin 755 subay
5 bin 375 astsubay
13 bin 213 uzman erbaş
20 bin 595 sözleşmeli er

TSK BAŞVURU NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri personel alımları ilan olarak kamuoyuna duyurulmaya devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri başvurusu gerçekleştirmek için burayı tıklayarak mobil uygulamayı telefonunuza indirebilir ve başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz.