TSK Personel Alımı Başvuru Yap

TSK Personel Alımı Başvuru Yap

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 2018 yılı boyunca  istihdam etmek üzere toplam 43 bin tsk personel alımı yapacak. İç ve dış güvenlik konusunda önemli operasyonlar düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için sonunda harekete geçildi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için 2018 yılında çok sayıda uzman çavuş, sözleşmeli er ve  askeri personel alımının yapılması beklenmekteydi ancak kesin olarak kaç kişilik alımların yapılacağı bilinmiyordu ve sonunda merakla beklenen konu hakkında duyuru geldi. Peki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) hangi pozisyonlar için kaç kişilik personel alımı yapacak.

43 BİN ASKERİ PERSONEL ALINACAK

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 2018 yılının başından sonuna kadar toplam 43 bin personel alımı yapacak. Peki askeri personel alımları hangi rütbeler için yapılacak.

3 bin 755 subay
5 bin 375 astsubay
13 bin 213 uzman erbaş başvuru yap
20 bin 595 sözleşmeli er başvuru yap

Yukarıda hangi rütbeler için kaç kişilik askeri personel alınacağı belirtilmiş olup toplam 43 bin kişilik askeri personel alımı yapılacağı öğrenilmiştir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Silahlı Kuvvetleri belirtilen rütbeler için toplam 43 bin askeri personel alımı yapacak olup tsk personel alımı başvuru yap işlemleri 2018 yılının sonuna kadar yapılacaktır. Diğer detaylı bilgiler ve başvuru kılavuzlarına erişmek için burayı tıklayınız.