tsk personel alımı

TSK Personel

Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK ) 43 Bin Personel Alımı Yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK ) 2018 yılı boyunca tsk personel  alımı  gerçekleştirecek. TSK Personel bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 43 bin sözleşmeli er, uzman erbaş  ve uzman çavuş alımı yapacak.

İç ve dış güvenlik konusunda önemli operasyonlar düzenleyen ve FETÖ’cü askerlerin meslekten ihraç edilmesinden sonra Türk Silahlı Kuvvetleri başta sözleşmeli er alımı olmak üzere ( TSK ) Personel alımı için harekete geçildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri ( tsk ) bu sene çok sayıda askeri personel alımı yapılacak. Peki Türk Silahlı Kuvvetleri ( tsk ) hangi pozisyonlar için kaç kişilik personel alımı yapacak. Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK ) kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 2018 yılının başından sonuna kadar toplam 43 bin personel alımı yapacak. Peki askeri personel alımları hangi rütbeler için yapılacak.

3 bin 755 subay
5 bin 375 astsubay
13 bin 213 uzman erbaş
20 bin 595 sözleşmeli er

Yukarıda hangi rütbeler için kaç kişilik askeri personel alınacağı belirtilmiş olup toplam 43 bin kişilik askeri personel alımı yapılacağı açıklanmıştır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Silahlı Kuvvetleri belirtilen rütbeler için toplam 43 bin askeri tsk personel alımı yapacak olup çeşitli ilanlar yayımlanmıştır.  Alımlar 2018 yılının başından sonuna kadar yapılacak olup kamuoyuna duyurular ve bildiriler düzenli olarak yayımlanmaktadır. Başvurular online gerçekleştirilecektir. Online başvurunuzu gerçekleştirmek için BURAYI TIKLAYINIZ.