türk silahlı kuvvetleri sözleşmeli er, sözleşmeli erbaş, uzman er, uzman çavuş, sözleşmeli personel

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ PERSONEL ALACAK

TSK, 43 bin personel alımı gerçekleştirmeyi hedefliyor. İşte TSK personel alımı ile ilgili yeni gelişmeler ve detayları.

Milli Savunma Bakanlığı’nca, TSK‘nın personel açığını kapatma çalışmaları hızla devam ediyor. Bununla ilgili olarak TSK personel alımı resmen duyuruldu ve yeni duyuruya göre 43 bin personel TSK’nın çatısı altında toplanacak.
Bu bağlamda, Kara ve Deniz Harp Okullarının 1, 2 ve 3’üncü sınıflarına fakültelerin uygun bölümlerinden ve astsubay meslek yüksek okullarının 1’inci sınıflarına yüksekokulların uygun bölümlerinden öğrenci alınması planlanıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri Uzman Er / Erbaş başvurusu yapmak için BURAYI TIKLAYIP uygulamayı indiriniz.

TSK PERSONEL ALIMI İLE İLGİLİ NET RAKAMLAR?

Milli Savunma Bakanlığı, personel alımı ile ilgili net rakamlar sağladı. TSK’nın personel ihtiyacını karşılamak adına bin 322 subay, 3 bin 547 astsubay, 7 bin 159 uzman erbaş ve 11 bin 907 sözleşmeli erbaş/er alınması planlanıyor. Bununla birlikte harp okullarına 3 bin 491 ve meslek yüksekokullarına bin 811 öğrenci alımı yapılması da bu planların içerisinde. 411 astsubayın subaylığa, 511 uzman erbaşın astsubaylığa geçişi olmak üzere, bu yıl içinde 43 bin personelin temini değerlendirmede.

BORDO BERELİLER PERSONEL ALIMI İLE İLGİLİ İLGİ YOĞUN!

Bununla birlikte, Özel Kuvvetler Komutanlığının personel ihtiyacının karşılanması için Milli Savunma Bakanlığınca başlatılan muvazzaf subay ve astsubay alım süreci de devam ediyor. Özel Kuvvetler Komutanlığına ilk sefer Bakanlık tarafından personel alımı yapılırken, Komutanlığa dışarıdan subay ve astsubay temini de ilk olma özelliği taşıyor.

Komutanlığa 200 muvazzaf subay ve 500 muvazzaf astsubay alınması planlanıyor. Muvazzaf subaylığa başvuru için en az lisans mezunu olunması ve ilgili KPSS puan türünden en az 50 alınması gerekiyor. Astsubaylığa başvurular için ise en az ön lisans mezunu olma ve ilgili KPSS puan türünden en az 50 alma şartı aranıyor.
Geçtiğimiz yıl, 1 Kasım’da başlayan başvurulara yoğun ilgi gösteriliyor. Bordo bereli olmak için bugün kadar 6 bin 129 kişi subay adayı ve 11 bin 368 astsubay adayı olarak başvurdu.

TSK PERSONEL BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Uzun zamandır devam eden başvurular çerçevesinde, gerek Jandarma gerekse diğer askeri departmanlar personel alımı başvurularını kabul etmeye devam ediyor. TSK’nın çeşitli uygulamalarından, BURAYI TIKLAYARAK  TSK personel başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Jandarma personel temin işlemleri, uzman çavuş alımı, uzman erbaş alımı, sözleşmeli er başvuru, jandarma uzman çavuş alımı, tsk personel alımı işlemleri için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca 2018 sözleşmeli er olmak istiyorum, türk silahlı kuvvetleri personeli olarak bu vatana hizmet etmek istiyorum diyenler başvurabilirler. Tsk personel alımı belirli dönemlerde gerçekleştirilmektedir ve sözleşmeli er olmak için gerekli şartları taşımanız gerekmektedir. Uzman çavuş, uzman onbaşı, jandarma özel harekat, jöh, erbaş gibi konularda tüm bilgiler tsk tarafından açıklanmıştır. Jandarma tsk bünyesinde uzman çavuş alımı, uzman onbaşı alımı, sözleşmeli er başvuru, uzman erbaş başvuru, jandarma uzman çavuş alımı yapılmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri başvuru yapmak için BURAYI TIKLAYIP uygulamayı indiriniz.

 

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.