2018 sözleşmeli er başvuru yap

Uzman Erbaş Alımı Başvuru Tarihleri Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 2018 yılında sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağı duyuruldu. Terhis şartı olmadan yapılacak Jandarma uzman erbaş alımı başvuru tarihleri açıklandı.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 2018 yılı bitmeden sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağı duyuruldu. Jandarma Genel Komutanlığının resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada sözleşmeli uzman erbaş alımlarının yapılacağı tarihlere yer verildi.

694 sayılı KHK ile Jandarma uzman erbaş alımlarında askerlik şartı kaldırılmış, 25 olan yaş şartı da 29’a yükseltilmişti. Bu değişiklikler sonrası askerliğini yapmamış ve 29 yaşını bitirmemiş olan adaylar Jandarma uzman erbaş alımı ilanının yayınlanmasını bekliyorlar.

Jandarma Genel Komutanlığının facebook hesabından yapılan paylaşımda Jandarma uzman erbaş alımlarının 1 Ocak – 13 ekim 2018 tarihleri arasında olacağı ifade edildi.

Jandarma uzman erbaş alımı genel şartları neler?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması uygun olmak, askeri okullardan ilişiği kesilmemiş olmak gerekiyor.

Ayrıca, Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak şartı aranıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri Uzman Er / Erbaş başvurusu yapmak için BURAYI TIKLAYIP uygulamayı indiriniz.

Lütfen Yorumunuzu Yazınız.