Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı

UZMAN ERBAŞLIKTAN ASTSUBAYLIĞA YAZILI SINAVSIZ GEÇİŞ!

UZMAN ERBAŞLIKTAN ASTSUBAYLIĞA, ASTSUBAYLIKTAN SUBAYLIĞA YAZILI SINAVSIZ GEÇİŞ!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı imzasıyla, bir üst statüye geçişlere ilişkin önemli bir yazı yayınlandı. Yayınlanan yazı ile  uzman erbaşlıktan astsubaylığa, astsubaylıktan subaylığa, yazılı sınavsız geçişini önünün açılacağı yönünde çalışmaların olduğu belirtildi.

YAZILI SINAV YOK!

İçinde bulunduğumuz hali hazır durum itibariyle, farklı statülerde ortaya çıkan insan gücü ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Başta, piyade, komando, tank, topçu ve istihkam sınıflarındaki personel ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak, uzman erbaşlıktan astsubaylığa ve astsubaylıktan subaylığa yazılı sınavsız geçiş planlanmaktadır.

İÇ GÜVENLİKTE BAŞARILI PERSONELE ÖNCELİK!

Özellikle meskun mahallerde muharebe tecrübesi ile temayüz ederek büyük yararlılıklar göstermiş olan, fiziki yeterlilik ve atış konularındaki standartları taşıyan ve aynı zamanda tutum ve davranışlarıyla bir üst statüye geçiş konusunda olumlu kanaat uyandıran, nitelikli personelin ismen tespit edilerek Kara Kuvvetleri Komutanlığına bildirilmesi istenmektedir. Başvuru bilgileri için mobil uygulamayı burayı tıklayarak indirmeniz gerekmektedir.